X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

«گابریل گارسیا مارکز»،در حال از دست دادن حافظه‌اش

جمعه 26 خرداد‌ماه سال 1391 07:35 ب.ظ نویسنده: فرزانه نظرات: 1 نظر چاپ

«گابریل گارسیا مارکز»،در حال از دست دادن حافظه‌اشفرهنگخانه: «گابریل گارسیا مارکز»، نویسنده‌ی سرشناس ادبیات جهان به تدریج در حال از دست دادن حافظه‌اش است.

«گابریل گارسیا مارکز»، نویسنده‌ی‌ کلمبیایی برنده‌ی نوبل ادبیات به تدریج حافظه‌اش را از دست می‌دهد و صدای آشنایانش را نمی‌شناسد.

«پلینی مندوزا آپولیوس»، دوست نزدیک «مارکز» در مصاحبه‌ با یک روزنامه‌ی شیلیایی اعلام کرد، پس از پنج سال موفق به تماس با مارکز شده است، زیرا خالق «صد سال تنهایی» قادر به تشخیص صدای او از پشت تلفن نیست.

نگرانی‌ها درباره‌ی وضعیت سلامتی این نویسنده‌ی معروف زمانی بیشتر می‌شود که بدانیم مادر و برادر مارکز نیز به آلزایمر مبتلا بوده‌اند.

مندوزا هم‌چنین گفت: آخرین باری که با هم بودیم، او مطالب به خصوص را فراموش می‌کرد و مدام از من می‌پرسید کجا ساکن هستی؟ حالت چه‌طور است؟ شغلت چیست؟

وی افزود: اما پس از صرف ناهار، ما درباره‌ی مسائل خیلی قدیمی مربوط به ۳۰ یا ۴۰ سال پیش صحبت کردیم و او به خوبی همه چیز را به یاد می‌آورد.

دوست مارکز هم‌چنین خاطر نشان کرد که برای تبریک هشتادوپنجمین سالروز تولد این نویسنده به او زنگ زده، اما با همسر او صحبت کرده است؛ چرا که مارکز از ترس نشناختن مخاطب از جواب‌دادن به تماس‌های تلفنی خودداری می‌کند.

بسیاری از دوستان مارکز که با او تماس تلفنی داشته‌اند، این مطالب را تایید کرده‌اند.